III Iwonicki Orszak Trzech Króli pod Patronatem Honorowym Ks. Abpa Adama Szala

Dzień Objawienia Pańskiego, w Polsce nazywany Świętem Trzech Króli, stanowi bardzo ważny punkt w kalendarzu liturgicznym. Uroczystość zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Tego dnia Kościół na całym świecie wspomina  wydarzenie opisane w Ewangelii wg Św. Mateusza, w którym Mędrcy ze Wschodu, nazywani również Królami lub Magami,  wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Nowonarodzonemu Mesjaszowi.

Piękną tradycją w przeżywaniu tego wielkiego święta są organizowane w całej Polsce barwne korowody, nazywane Orszakiem Trzech Króli. Organizacja orszaku jest oddolną inicjatywą, w którą włączają się parafie, wspólnoty modlitewne, rodziny, grupy dzieci i młodzieży oraz liczne  stowarzyszenia. W nadchodzącym 2017 roku Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami ponad pięciuset  polskich miejscowości. Wśród nich po raz trzeci znajdzie się również Iwonicz.

Orszak Trzech Króli w Iwoniczu został dostrzeżony i wyróżniony przez Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Adama Szala Metropolitę Przemyskiego, który objął to niezwykle ważne dla iwonickiej parafii wydarzenie Patronatem Honorowym. III Iwonicki Orszak Trzech Króli otrzymał także Honorowy Patronat Starosty Krośnieńskiego Pana Jana Juszczaka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Iwoniczu-Zdroju, Pana Józefa Sowińskiego.   

Ks. Kazimierz Giera, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Iwoniczu i Grzegorz Nieradka, Koordynator Iwonickiego Orszaku Trzech Króli mają zaszczyt zaprosić wszystkich Parafian i Gości do wzięcia udziału w obchodach Święta Objawienia Pańskiego w dniu 6 stycznia 2017 roku w Iwoniczu.

Program uroczystości:

godz. 11.00 – Msza Święta z udziałem uczestników Orszaku w kościele pw. Wszystkich Świętych w Iwoniczu, modlitwa Anioła Pański w duchowej łączności z Ojcem Świętym Papieżem Franciszkiem,

godz. 12.00 – formowanie Orszaku na placu przykościelnym, rozdanie orszakowych koron, śpiewników i chorągiewek,

godz. 12.15 – wymarsz z Trzema Królami z placu przykościelnego z udziałem Gminnej Orkiestry Dętej w Iwoniczu, przejście ulicami Iwonicza (Długa, Zadwór, Zagrodniki), śpiew kolęd

godz. 13.15 – spotkanie w Domu Ludowym, występ jasełkowy w wykonaniu uczniów Gimnazjum Publicznego w Iwoniczu oraz podopiecznych DPS Zakonu Bonifratrów w Iwoniczu, ciepły poczęstunek

14.45 – wręczenie pamiątkowych dyplomów i zakończenie spotkania

Wszystkim uczestnikom organizatorzy zapewniają korony, śpiewniki, chorągiewki i pamiątkowe naklejki. Podczas Orszaku rozdanych zostanie także kilkaset gazet misyjnych przygotowanych przez Episkopat Polski.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału!