Wielka Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Krośnie

Podczas swojej wizyty na Podkarpaciu, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera, spotkała się z mieszkańcami Jasienicy Rosielnej w powiecie Brzozowskim, odwiedziła zakłady AUTOSAN w Sanoku oraz wzięła udział w powiatowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Krośnie.

Spotkanie w Krośnie rozpoczęło się o godz. 18.00 w Sali św. Ojca Pio należącej do zakonu Kapucynów. Już o godz. 17.00 stało się pewne, że sala z trudem pomieści wszystkich uczestników spotkania, w którym ostatecznie wzięło udział ponad pół tysiąca mieszkańcy Krosna i powiatu krośnieńskiego. Konwencję rozpoczął Prezes Zarządu Okręgu nr 22 i wicemarszałek Sejmu RP, Marek Kuchciński. Powitał mieszkańców i podziękował za liczne przybycie. Następnie głos zabrał Poseł na Sejm RP, Piotr Babinetz, na którym w znacznej mierze spoczął ciężar organizacyjny tego wydarzenia. W swoim przemówieniu zwrócił uwagę na konieczność wprowadzenia zmian w Polsce przekonując, że tylko Prawo i Sprawiedliwość ma wystarczająco dużo determinacji, aby podjąć się tego wielkiego zadania. Wystąpienie Posła Babinetza, który po raz kolejny ubiega się o mandat do Sejmu RP zostało przyjęte z wielkim entuzjazmem. Następnie Marek Kuchciński przystąpił do przedstawienia kandydatów, którzy wychodząc kolejno na scenę zaprezentowali się wyborcom. Warto wspomnieć tutaj najmłodszą kandydatkę do Sejmu, 27-letnią Lidię Lipkę, która w swojej rodzinnej miejscowości jest Naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Prezesem Stowarzyszenia „Troska o Twoją Przyszłość”.

Po zaprezentowaniu ostatniego kandydata wśród burzy oklasków oraz okrzyków „Beata” i „Zwyciężymy” na scenę weszła kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera, Beata Szydło. Przechodząc wśród tłumu wiceprezes PiS witała się z mieszkańcami ziemi krośnieńskiej i przyjmowała życzenia. W merytorycznym, a zarazem porywającym przemówieniu, raz po raz przerywanym brawami, Beata Szydło zwracała uwagę na najistotniejsze problemy Polaków. Podkreślała konieczność rozwijania rodzimego przemysłu i zahamowania wyprzedaży majątku narodowego. Przedstawiła również przyniesiony przez siebie pakiet gotowych ustaw zapewniając, że natychmiast po zwycięskich wyborach trafią one do Sejmu.

Na zakończenie spotkania Gabriela Lipka i radny Grzegorz Nieradka wręczyli Beacie Szydło bukiet kwiatów. Grzegorz Nieradka podziękował kandydatce PiS na premiera, że podjęła się trudu tworzenia biało-czerwonej drużyny, podkreślając, że w Polsce istnieje silna potrzeba odbudowy narodowej wspólnoty. Następnie Beata Szydło udała się na spotkanie z mieszkańcami, podpisując materiały wyborcze oraz pozując do wspólnych zdjęć. Po konwencji, już za zamkniętymi drzwiami, Beata Szydło spotkała się z przedstawicielami krośnieńskiego PKS, który boryka się z poważnymi problemami. Ten gest jest dowodem autentycznej troski o sprawy obywateli.

Piotr Babinetz

P9220534

P9220555

P9220557

P9220562

Dodaj komentarz