Trwa 9. Polonijny Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Iwoniczu-Zdroju

Aż 19 dziecięcych zespołów folklorystycznych z ośmiu krajów świata bierze udział w 9. Polonijnym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych, który 17 lipca rozpoczął się w Iwoniczu-Zdroju. 

W piątek, 17 lipca, Mszą Świętą w intencji uczestników Festiwalu i Polonii, sprawowaną w kościele parafialnym pw. Św. Iwona i MB Uzdrowienie Chorych oraz korowodem i występem zespołu „Lubatowianie” zainaugurowany został 9. Polonijny Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Iwoniczu-Zdroju. O godz. 19.30 na Placu Dietla odbył się wielki koncert pod nazwą „Folklor połączył nas”.

Dyrektorem Festiwalu jest Mariusz Grudzień a Dyrektorem Artystycznym Nina Wojturska. Polonijny Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Iwoniczu-Zdroju to jedna z największych imprez międzynarodowych na terenie południowo-wschodniej Polski. W trakcie blisko tygodniowego pobytu dzieci będą występować przed dużą publicznością, uczestniczyć w warsztatach i poznawać piękno Iwonicza-Zdroju. Projekt współfinansuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

DSC_0069

Poniżej zamieszczamy plakat z programem trwającego pięć dni Festiwalu i serdecznie zapraszamy do Iwonicza-Zdroju! 

Festiwal plakat

 

Dodaj komentarz