Spotkanie noworoczne Prawa i Sprawiedliwości w Rzeszowie

Działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości z województwa podkarpackiego na zaproszenie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego przybili w niedzielę, 21 stycznia 2018 r. do rzeszowskiej filharmonii na spotkanie noworoczne. Spotkanie, podobnie jak rok wcześniej, poprowadzili Natalia Mierzwa-Sowa i Grzegorz Nieradka. 

Marszałek Sejmu podsumowując ubiegły rok, podkreślił, że dobra zmiana, jaka dokonuje się na Podkarpaciu, możliwa jest dzięki zaangażowaniu lokalnych struktur.

Zarówno on, jaki i minister rozwoju Jerzy Kwieciński zapewniali o wsparciu rządu premiera Mateusza Morawieckiego, jeśli chodzi o rozwój regionu. Marszałek mówił, że rok 2017 obfitował w sukcesy w wielu dziedzinach – od sportu po gospodarkę. A miarą pozytywnej oceny jest najwyższy od 2007 roku poziom optymizmu wśród Polaków, w życiu publicznym, społecznym, rodzinnym.

Podczas spotkania głos zabrali także wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która podkreśliła, że PiS stawia na rozwój i innowacyjność, oraz marszałek województwa Władysław Ortyl, który zaznaczył, że samorząd województwa zakończył rok z rekordowym wykorzystaniem funduszy unijnych z nowego budżetu Wspólnoty.