Uroczystości pogrzebowe śp. Premiera Jana Olszewskiego

Polska żegna dziś wielkiego człowieka. To zaszczyt móc towarzyszyć Panu Premierowi Janowi Olszewskiemu w ostatniej drodze… Niech odpoczywa w pokoju – napisał na portalu społecznościowym Grzegorz Nieradka, który w dniu 16 lutego 2019 r. wraz z Ministrem Wiesławem Łyszczkiem – Głównym Inspektorem Pracy i Zastępcą Bogdanem Drzastwą wziął udział w pogrzebie państwowym śp. Premiera Jana Olszewskiego.

Uroczystość rozpoczęła się przed południem w Archikatedrze Św. Jana Chrzciciela w Warszawie od wniesienia trumny z ciałem Jana Olszewskiego. W pogrzebie udział wzięli najwyżsi przedstawiciele państwa polskiego na czele z Prezydentem RP, Marszałkami Sejmu i Senatu, Premierem oraz Prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim.

Po Mszy Świętej żałobnej ciało premiera zostało przewiezione na Plac Krasińskich. W kondukcie podążało kilka tysięcy uczestników pogrzebu. Po oddaniu hołdu przez Powstańców Warszawskich uczestnicy udali się na Powązki Wojskowe, gdzie nastąpiło ostatnie pożegnanie Premiera Jana Olszewskiego.

222

333

444

555

666

777